2012-2013 KYK Asil ve Yedek Liste Yurt Kayıt Tarihleri


25 Temmuz 2012 Çarşamba

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül 2012 (14 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.

Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak, bundan sonraki her pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi tanınacaktır.

Yurtlar 10 Eylül 2012 tarihinde hizmete açılacaktır.

KYK Asil ve Yedek Nedir ?


Türkiye’deki devlet üniversitelerini tercih edenlerin büyük çoğunluğu Yurt İsteğinde bulunuyor. Böyle olunca devletin elindeki yurtlar da yetersiz kalıyor. Öğrenciler ya özel yurtları tercih edecekler ya da yedek listelerinden sırayla girecekler.Yurt yerleştirmelerinde listeler hazırlanırken ASİL ve YEDEK liste olmak üzere 2 liste şeklinde hazırlanıyor.

Bu listeler kişinin maddi durumu ve üniversiteyi kazandığı ile uzaklığı gibi kriterlere göre oluşturuluyor.
KYK‘nın elindeki bütün yurtların kapasiteleri kadar kişi ASİL listeye alınır. Tercih yapan diğer öğrenciler de yine aynı mantıkla sıraya konularak 2. bir liste oluşturulur.

Bu liste de YEDEK listesidir.Yedek listesinde iseniz asil listedekileri beklemeniz gerekiyor. Asil listedeki öğrencilerin kayıt tarihlerinin geçmesini bekledikten sonra kalan boşluklara Yedek Listesinden kişiler getirilerek Asil Listeye ekleniyorlar. Aynı şekilde yedek listeden asil listeye geçenlerin de kayıt süreleri var. Bu süreleri kaçırmamanız gerekir.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

KYK YURT BAŞVURUSU YAPMAK İSTİYORUM ANCAK ZATEN KYK BURSU ALDIĞIMDAN VE BAŞVURU SAYFASINDA O KISIM BOŞ BIRAKILAMADIĞINDAN ÖĞRENİM KREDİSİ KATKI KREDİSİ BURS İSTEĞİ BÖLÜMÜNDE HANGİ CEVABI İŞARETLEYECEĞİMİ BİLEMEDİM. ZATEN ALDIĞIM İÇİN "İSTEMİYORUM" CEVABINI İŞARETLESEM BİR PROBLE ÇIKAR MI ACABA?

KYK dedi ki...

KYK Bursu/kredisi alanlar tekrar başvuramıyor maalesef.

Adsız dedi ki...

kk yurdu için başvuru tarihleri geçti mi ara sınıfım

Yorum Gönder

guncel.teknobook.net